"فرارسیدن ایام حزن واندوه دهمین سپهر آسمان امامت وولایت امام هادی النقی (ع)را تسلیت می گوئیم"رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ هجری شمسی، سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کردند"رئیس جمهور در پیام نوروزی خود گفت: در انتخابات یک پیروز بیشتر نداشتیم و آن ملت بزرگ ایران بود"

اعیاد بزرگ ماه مبارک شعبان برهمگان مبارک
آیین پایانی نخستین جشنواره مردمی برنامه‌های نوروزی رسانه ملی با حضور هنرمندان، مدیران رسانه ملی و اصحاب رسانه برگزار شد.
ساعت رسمی کشور از ساعت ۲۴ امشب اول فروردین، یک ساعت به جلو کشیده می‌شود.
یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۷

جستجو در سایت

-------------------------

 

كانال رسمي تلگرام باغیـن آنـلاین

عضو شوید

-------------------------

"تقویم روزواوقات شرعی:امروزیکشنبه 2اردیبهشت ماه1397،مصادف با5شعبان المعظم 1439وبرابربا22آوریل2018میلادی"اوقات شرعی امروز به افق کرمان:اذان صبح04:44،طلوع آفتاب ساعت06:07،اذان ظهرساعت12:40،غروب آفتاب ساعت19:13 ،اذان مغرب ساعت19:31 ونیمه شرعی23:58دقیقه می باشد"وضعیت آب وهوای شهرباغین:هم اکنون آسمان این شهرابری ودمای فعلی هوادرساعت(07:30)2درجه سانتیگرابالای صفرمی باشد"

وزنه برداری ایران، نخستین بار قهرمان جهان شد

 تیم ملی وزنه برداری ایران توانست در رقابت های جهانی آمریکا، عنوان قهرمانی را به دست آورد.

به گزارش "باغین آنلاین"به نقل از خبرگزاری صداوسیما،در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان در آناهایم آمریکا  و در روز پایانی این رقابت ها، بامداد امروز (چهارشنبه) بهداد سلیمی و سعید علی حسینی، نمایندگان کشورمان در دسته 105+ کیلوگرم به مصاف 8 وزنه‌بردار دیگر از کشورهای چک، استونی، مجارستان، ترکمنستان، الجزایر، ازبکستان، برزیل و گرجستان رفتند که در نهایت با ناداوری به 5 مدال نقره و برنز دست یافتند.

حرکت یک‌ضرب:

بهداد سلیمی، در نخستین حرکت یک ضرب وزنه 205 کیلویی را مهار کرد. وی در دومین حرکت نیز وزنه 211 کیلوگرمی را بالای سر برد، اما در حرکت سوم در مهار وزنه 216 کیلویی ناکام بود،به مدال نقره رسید.

سعید علی حسینی دیگر نماینده کشورمان که بعد از 8 سال دوری به رقابت ها بازگشته بود، در نخستین حرکت یک‌ضرب موفق به مهار وزنه 203 کیلویی نشد و در دومین حرکت نیز در مهار این وزنه ناکام بود اما وی در حرکت سوم این وزنه را بالای سر برد و با این وزنه به مدال برنز دست یافت.

تالاخادزه قهرمان جهان و المپیک از گرجستان با مهار وزنه 220 کیلوگرمی در سومین حرکت یک ضرب ضمن کسب مدال طلا، رکورد جهان را به میزان 3 کیلوگرم ارتقا داد.

حرکت دوضرب:

سلیمی برای نخستین حرکت دوضرب وزنه 241 کیلویی را مهار کرد اما بعد از تایید داوران، هیات ژوری این حرکت را قبول نکردند وی در دومین حرکت وزنه را یک کیلوگرم افزایش داد و موفق به مهار وزنه 242 کیلویی شد، سلیمی در سومین حرکت نیز وزنه 252 کیلوگرمی را ثبت کرد و در حالی که 3 چراغ سفید از داوران گرفته بود بازهم هیئت ژوری وارد عمل شد و این وزنه را قبول نکرد و با 453 کیلوگرم به مدال برنز مجموع  دست یافت.

علی حسینی هم در نخستین حرکت دوضرب وزنه 236 کیلویی را مهار کرد، وی در حرکت دوم موفق به مهار وزنه 243 کیلوگرمی شد.

علی حسینی برای سومین حرکتش نیز وزنه 251 کیلوگرمی را مهار کرد تا به مدال برنز برسد. علی حسینی در مجموع با 454 کیلوگرم به مدال نقره رسید.

وزنه برداران ایران در روزهای گذشته 5 مدال طلا توسط سهراب مرادی و علی هاشمی و یک نقره توسط کیانوش رستمی و 3 برنز هم توسط ایوب موسوی و علی هاشمی به دست آورده بودند و با توجه 3 مدال نقره و 3 مدال برنز سلیمی و علی حسینی در دسته فوق سنگین تیم کشورمان توانست در نهایت عنوان قهرمانی رقابتهای جهانی آمریکا را به دست آورد.

اتمام پیام/

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

خبر تصویری

خبر تصویری

مناسبت ها